Мамо, подаруй мені життя!
Надіслано rice June 11 2012 12:01:42

Мамо, подаруй мені життя!

1 червня щорічно (починаючи з 1949 року, де у Парижі за рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок було ухвалено відзначати Міжнародний день захисту дітей) в Україні цей день офіційно відзначається з 1998 р., коли Президент Леонід Кучма підписав відповідний указ. 27 вересня 1991 р. у країні набула чинності Конвенція про права дитини - міжнародний правовий документ, який визначає права дітей на освіту, користування досягненнями культури, правом на відпочинок і дозвілля та надання інших послуг дітям державами-членами Організації Об'єднаних Націй.


Деталі новини

Мамо, подаруй мені життя!

1 червня щорічно (починаючи з 1949 року, де у Парижі за рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок було ухвалено відзначати Міжнародний день захисту дітей) в Україні цей день офіційно відзначається з 1998 р., коли Президент Леонід Кучма підписав відповідний указ. 27 вересня 1991 р. у країні набула чинності Конвенція про права дитини - міжнародний правовий документ, який визначає права дітей на освіту, користування досягненнями культури, правом на відпочинок і дозвілля та надання інших послуг дітям державами-членами Організації Об'єднаних Націй. Тому День захисту дітей був приурочений керівництвом республіки до Міжнародного дня захисту дітей, який також відзначається 1 червня. Окрім того дітям присвячені Всесвітній день дитини (20 листопада), День захисту дітей Африки (16 травня) і День "Білих Орхідей".

У п'ятницю, 1 червня ЛОГО Товариство «Рух за життя» у співпраці з МГР «Територія правди», ЛМГО “Українська молодь – Христові”, Інститутом родини та подружнього життя УКУ відзначили Міжнародний день захисту дітей у Львові.

Дещо зі статистичної довідки: за останні десять років кількість абортів в Україні зменшилась у 6 разів. Якщо в 90-х роках цим методом намагались регулювати кількість дітей в сім’ї близько 1 млн. жінок, то у 2011 р. було здійснено 156 193 аборти. На тлі стабільної тенденції до зменшення кількості абортів відбуваються позитивні зміни у зменшенні кількості також позалікарняних абортів, що свідчить про наявну доступність до цієї послуги в закладах охорони здоров’я (за даними прес-служби МОЗ)!!! Натомість Глава УГКЦ Святослав Шевчук стверджує, що “в Україні в середньому на рік внаслідок абортів гинуть 2 мільйони ненароджених дітей”. Така різниця статистичних даних змусила глав Української греко-католицької та Римо-католицької церков звернутися зі спільною заявою до органів української влади про заборону штучного переривання вагітності.

"За 20 років незалежної України ми свідомо і добровільно вбили 40 мільйонів дітей, - говорить Блаженніший Святослав. - Тобто за цей час перестала існувати така нація, як українці, - 40 мільйонів. На тлі цієї цифри ті діти, які народилися за 20 років, - це вцілілі, це ті, яких випадково оминула вбивча рука батьків".

Про дітей, яких вбивча рука все ж сягнула, чи то обдумано і впевнено, чи то випадково і розгублено, театральний гурт ЛМГО “Українська молодь – Христові” показав виставу “Дитина без імені”. Сюжет вистави апелює до розуму і духовності, законів божих і людської моралі, материнської любові та дитячого щастя, відчуття потрібності та опіки. Дорослі актори проходять хресну дорогу ненароджених дітей, прагнучи, бодай інтуїтивно, відобразити гаму відтінків та емоцій двох найзрозуміліших одна одній душ – матері і дитини. Але чи то байдужість львів’ян, чи безапеляційна зрощеність з деградованими представниками нації, звичність мовчки споглядати і бути байдужим до біди,  що не торкається тебе особисто, чи то (цікаве виправдання) нестабільна погода, але спостерігачів-слухачів, тобто прошарку живих і дієвих, для яких акція й організовувалась, було раз, два, три, - порахувати багато часу не займе. А біля Кубка Європи - ой як людно було -  і час є, і бажання виникає, і – фантастика – можливість знаходиться…Сумно. Боляче. Прикро. Але така суспільна активність містян, таке прагнення тримати руку на пульсі життя і творити світ “кращим”. Попри це організатори акції знову цьогоріч зуміли довести свою цілеспрямованість, віру в істинності обраного шляху, готовність наполегливо працювати. Бо ж казав Ісус: “…стукайте, і відчинять вам”!

 

Оксана Андрійчук, УМХ