День пам’яті та примирення – найкращий спосіб вшанування жертв
Надіслано root May 09 2012 21:50:32

DSC 0283

День пам’яті та примирення – найкращий спосіб вшанування жертв

ЛМГО «Українська молодь - Христові» спільно з Комісією УГКЦ «Справедливість і мир» 8 травня 2012 р.Б. організувала міжрелігійну молитовну поминальну зустріч на Янівському цвинтарі. Метою відзначення у Львові (уже традиційного у багатьох європейських країнах) Дня пам’яті та примирення є утвердження України як авторитетного центру міжнаціональної та міжконфесійної толерантності.

Як зазначив голова ЛМГО «Українська молодь - Христові» Роман Ковалів, - у нашій країні святкують 9 травня як День перемоги. Слова «війна», «ветерани» часто звучать як порожні поняття, що становлять капітал для політиків, особливо перед виборами та в ювілейні роки. Натомість Друга світова була реальною катастрофою, в якій світ втратив мільйони. Тому завданням таких заходів, за словами голови молодіжної організації, є з Божою допомогою перенести у свідомості українців акцент з «перемоги» чи «поразки» на «пам’ять», яка відкриває шлях до примирення поколінь і народів.

Напередодні, як вияв пошани і любові до своїх попередників,  представники молоді, учні і студенти,IMG 0016 члени організації «Українська молодь-Христові» прибирали та облагороднювали місця поховань німецьких воїнів та цього меморіалу, віддаючи шану загиблим та готуючи це місце для молитви.

Референт Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» о. Олег Лука наголосив, що вшанування жертв свідчить про любов. Ця ж чеснота передбачає прощення, яке повинне поширюватися не тільки у своїй спільноті, а сягати все дальших горизонтів. Про нетримання образи навіть на катів, які завдали болю нашим рідним, на молитовній зустрічі говорив пастор церкви євангельських християн-баптистів «Віфанія» Олександр Савченко. Він нагадав присутнім слова Ісуса Христа: «Отче, прости їм, бо не знають, що роблять» (Лк. 23, 34). Римо-католицький священик Григорій Жигодраус подякував організаторам заходу та присутнім, що молилися за всіх загиблих, а не святкували перемогу одних над іншими: «Саме такою молитвою ми засуджуємо війну, свідчимо, що смерть усіх зрівнює, і прагнемо служити справедливості та миру». Вважає, що абсурдним є святкування Дня перемоги, й голова Львівського осередку Спілки політв’язнів Володимир Горовий, співвідношення жертв було один до десяти. Це за приблизними даними, бо порахувати усіх загиблих, мабуть, уже не вдасться нікому.

  DSC 0296 DSC 0309 IMG 0031 

Висловив подяку за організацію заходу й Василь Косів, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань. За його словами, відзначення Дня пам’яті та примирення саме молитвою, є найкращим способом вшанування жертв та найдостойнішою відповіддю на виклики сьогодення. Він наголосив на символічності місця проведення акції. Адже на Янівському цвинтарі є поховання УСС, воїнів УПА, радянського війська та німецької армії. Також висловив побажання, щоб українці не ставали учасниками провокацій, на кшталт встановлення пам’ятника Сталіну у Львові, сутичок, а були присутніми на поминальних молитовних заходах та поширювали мир.

Про потребу молитви й відзначення Дня пам’яті членам ЛМГО «Українська молодь - Христові» розповіла також п. Софія, рідні якої були вислані до Сибіру. «Лише з Богом та правдою можна сподіватися кращого майбутнього», - вважає п. Софія.

На завершення Роман Ковалів зазначив, що у молитві знаходимо примирення щодо подій у минулому, впевненість у майбутньому та спокій у сьогоденні, а також закликав усіх: «Стараймося разом своїм щоденним життям будувати здорове громадянське суспільство на основі миру».

(c) Оксана Загакайло

IMG 0069