«Вечір Вольних Словиць»
Надіслано root February 20 2012 11:36:19

«Вечір Вольних Словиць»

 

Та  так  хочеться  стежок  нових

Хай  навіть  йти  по  них  навпомацки…

(Андре Ільєн)

 

Різноманітні мистецькі та культурні зустрічі – мабуть, невід’ємна складова життя творчої молоді. Один з таких заходів – “Вечір Вольних Словиць” – відбувся 11 лютого 2012 р. Б., і зібрав у стінах осередку спільноти «Українська молодь – Христові» доволі різноманітну публіку: не лише молодь, а й людей поважного віку. Організатори події – МГО «Студентське братство Львівщини» та ЛМГО «Українська молодь – Христові».

«БЕЗ Ганебних Моральних Обрамлень» – саме під таким, доволі провокативним, гаслом проводився захід. Тут можу вас заспокоїти (хоча – хтозна, можливо, когось і розчарую) – нічого аморального чи епатажного не було! Натомість гості мали нагоду завдяки творчим пошукам учасників відчути дух молодості з її нескореністю, неординарністю, невтомними пошуками істини, зрештою, пошуком у цьому складному і неоднозначному світі власного «Я».

Головний ініціатор проведення заходу – Андре Ільєн (Львів, Воля Висоцька) – поет, музикант та модератор зустрічі. Про зародження ідеї заходу розповів співорганізатор вечора, в.о. Голови правління Студентського братства Львівщини Борис Пошивак: «До мене звернувся колишній член організації Андрій Ільїн (він же Андре Ільєн. – авт.), дуже креативна людина. У Жовкві він згуртував навколо себе багато творчих людей, от у нього і виникла ідея організувати таке мистецьке дійство».

Почався вечір (точніше, надвечір’я) з короткого «екскурсу в історію»: ведучий згадав про відомих осіб, які народилися цього дня, розповів, якими подіями з життя літературного, наукового, суспільного цей день увійшов в історію; згадав він і про нинішніх іменинників та міжнародні свята, які цього дня відзначають у світі.

Відтак дійство перейшло до літературної частини. Андре Ільєн зачитав публіці свої вірші. Враження від поетичних читань вдало доповнювала музика самого поета, а також Merdock’а Green’а (Перпіньян, Франція). Супроводжувала дійство демонстрація фотографій Богдана Гарбарука (Львів), фоторобіт та графічних експериментів того ж Merdock’а Green’а.

Під час перерви між поетичними читаннями гості переглянули фільм «Анти Шприц» – короткометражку Богдана Гадади (Воля Висоцька), такий собі фрагмент із життя наркодиллерів: з поліцією, «розбірками», втечею і погонею… Однак усе це зображено у такому комічному світлі, що протягом перегляду зал не раз вибухав веселим сміхом.

А «десертом» вечора став виступ молодого жовківського гурту «GamMa». Сильний, ефектний вокал харизматичної солісти Галини під акорди акустичної гітари (Максим) та бас-гітари (Микола) не залишив публіку байдужою: кожну виконану пісню супроводжували гучні оплески слухачів. Торкали “за живе” і тексти пісень, автором яких є вокалістка. За словами Галини, цей виступ став для гурту дебютним у Львові.

Власне, на цій ноті у нашій розповіді можна було би поставити крапку… стоп, а як же частування? І то не просто частування! Відомо ж, що студенти – народ, який ніколи не занудьгує! От і не дивно, що поїдання смачнючих тістечок та печива з чаєм супроводжувалося спочатку імпровізованою грою вже згадуваних жовківських музик, а потім і спільним виконанням найрізноманітніших пісень. Словом, нудно не було нікому!

Зрештою, думаю, найкраще атмосферу вечора передадуть враження присутніх – як глядачів, так і самих учасників.

О. Олександр, духівник УМХ:

– Вечір дуже сподобався! Я відчув такий недитячий драйв у виступах молоді, запал, енергію. Добре було би, якби такі молодіжні заходи проводилися ще.

Марта, УМХ:

– Мені дуже-дуже-дуже сподобався гурт «GamMa»! Було класно! Шкодую, що пропустила все решта, зокрема фільм(((

Галя, вокалістка гурту «GamMa»:

– Мені сподобалося. Дуже гарні вірші були, особливо у поєднанні зі слайд-шоу. А що мене найбільше вразило – це короткометражний фільм! Щодо нашого виступу – сьогодні було трошки мало людей, але це не так уже й погано, бо сприйняття публіки було позитивним, відчувалося, що слухачі захопились.

Андрій, УМХ:

– Було дуже красиво, особливо крута була поезія, дуже цікаво і неординарно. Сподобався також і виступ гурту «GamMa». Єдине що погано – мало! Всього лиш година – цей час пролетів надто швидко!

Борис, співорганізатор події, привселюдно подякував усім за хороший вечір:

– Хочу привітати Андрюху Ільїна! Як то кажуть, всьо було чьотко! Думаю, що це не останній вечір співпраці з Андрієм. Дякую всім, хто прийшов, людям, які це сприйняли. Також дякуємо дуже хорошій організації «Українська молодь – Христові», зокрема п. Роману, за надане приміщення. Думаємо, що такі заходи проводитимемо ще неодноразово і у ширших масштабах.

…і ЛМГО “Українська молодь – Христові” теж дякує всім учасникам за юність у серцях, за неординарність думок, за щирість, за небажання коритися світові, боротися зі злом і йти на компроміс зі совістю… і, попри  не завжди радісні тексти віршів та пісень, – за той промінь віри в добро і надії на краще майбутнє, який нам подарував цей вечір. Бо, як пише Андре Ільєн, «…скільки  б  не  було  бід Їх  на  щастя  змінить  світ».

(c) Катя Судин