Міцна, як смерть, любов

CSC 0097Міцна, як смерть, любов

У ніч на восьме квітня 2012 р.Б. у храмі Пресвятої Євхаристії відбулися нічні чування, організовані ЛМГО “Українська молодь – Христові”. Тематично програма чувань була присвячена 120-ій річниці від дня народження Патріарха Києво-Галицького і  всієї Русі Йосифа Сліпого.

“Осанна Синові Давида! Благословен той, хто йде в ім’я Господнє, осанна на висоті!”

Кожному з нас особливо потрібно, щоби Бог покликав нас, і Він це робить щомиті. Дамо Христові свою відповідь, закличемо голосами побожними: “Осанна!”. Нехай почує нас благословенної ночі Той, Хто сьогодні прибуває до Єрусалиму, “лагідний і верхи на ослиці”.

Закінчується період Великого посту – важкий, страсний, обмежуючий – це тілесно, і радісний, відновлюючий, очищуючий – для душі. Принаймні, так повинно бути. Цього праглося і така мета формувалась на початку. Чи її виконано, і чи кожному із нас вдалося дотриматися визначених для себе особисто постулатів посту? Не перейти межі табу і втримувати рівновагу, здоровий глузд на крутих піке, боротися з нечистими помислами й ідеями, боронити кволе серце і дух від темних плям гріховності і тіней спокус? Варто самозаглиблено і скрупульозно проаналізувати і зробити лаконічний висновок власного сорокаденного життя на земних просторах.

               CSC 0095   CSC 0121

Любов постає першоджерелом усіх вчинків, тоді як слово – першооснова усіх розумувань. Людина перебуває у світі, насиченому різними видами і відтінками любові, більше, вона сама є генератором і носієм цього почуття, принаймні, так споконвічно закладено Господнім задумом. Формувати живу і теплу, справжню на молекулярному рівні любов, нести її як найцінніший скарб, але не перетворювати у тягар, непорушний камінь чи, навпаки, крихку і делікатну, як скло, голосисту, як кришталь, на етапі завмирання, але аж ніяк не під час руху по висхідній, свою любов.

Протягом цих кількох тижнів мені довелось пройти власну хресну дорогу, з розгорнутим емоційним сюжетом – від завмирання до відродження. І в момент втраченої надії і темноти у складнозаплутаних ситуаціях, у дуже банальному місці, я підвела очі до люстерка – і у тілесному відображенні поступово зникала деформація всесвітнього болю, відчуття самотності і непотрібності, обличчя оновлювалося силою думки і переконання: я не сама! Зі мною Бог, завжди й усюди! Органи відчуттів закупорилися від безконечного негативу, поріг чутливості ослаб, а сприйняття усього, що відбувається довкола, як живого, спотворилося. Прогресувала зміна з незаперечною і невідступною атрофацією тверезого мислення.

Думка, що мене повернула до живого життя, зі сприйняттям усіх барв і їхніх відтінків - Бог тебе любить, Він завжди поруч! – сила, що рятує від занепаду і загибелі. Битва чи війна, яку ведемо у душі, явна чи прихована, з реальним чи абстрактним ворогом, приречена на програш, якщо на фінішній прямій не супроводжуватиме бігун з великим прапором у руках і написом на яскравій футболці: ЛЮБОВ…

В’язень на химерній волі

"Молитва за Україну" - кінозал від УМХ    Йосиф Сліпий, відійшовши з цього світу, не залишив свій народ напризволяще, пройшовши довгий і мученицький шлях, свою Голгофу, а те, що зумів зібрати і зберегти, вберегти у суєті і заплутаності, перекрученості світопорядку, визначивши коріння, перенісши його у сприятливе середовище, укріпивши, і залишивши необмежений доступ, і постійне користування для усіх охочих. “Я вірив, що з руїн встане наша Церква і наш нарід!... Для того треба було починати працю відродження в самому корені, від самих основ. А основи я бачив у науці, молитві, праці і християнському праведному житті…!”

Патріарх Києво-Галицький і всієї Русі Йосиф не зраджував найважливішій заповіді Христа – заповіді любові! Більше того, постійно користувався нею у повсякденному житті, проектував на оточення і залучав усіма способами і методами якомога більшу кількість живих і мислячих індивідів. “Віруйте в Бога! І головне, заповідаю вам, щоб ви любили один одного. Збережіть, а де її розхитали, - оновіть справжню українську родину! Відроджуйте і рятуйте науку…”

“Наука – це один з наріжних каменів-стовпів відродження сили народу, а богословська наука – це євангельський заповіт Христа – “ідіть і навчайте всі народи…”.Заповітую вам: Полюбіть науку, плекайте і збагачуйте її своєю працею і своїм знанням, будьте її служителями!”

“… Ось нині, сидячи на санях на дорозі в далечінь, вам, моїм духовним чадам, заповітую: будьте свідками Христа в Україні…, в усіх країнах нашого поселення…”

“Сьогодні я дякую Господу Богу, що дав мені ласку бути свідком і сповідником Христа так, як це велять Його заповітні слова! З глибини душі дякую Господу Богу за те, що з Його поміччю я не посоромив землі своєї, ні доброго імени своєї рідної Церкви, ні себе, її смиренного служителя і пастиря…”

Патріархат – це не є прикраса чи зовнішній престиж, це є устами, умом і серцем здійснена єдність. Патріарх Йосиф Сліпий надіявся, старався, боровся, щоб ота єдність була щоденною дійсністю… (Любомир Гузар).

(c) Оксана Андрійчук, дійсний член ЛМГО "Українська молодь - Христові"

CSC 0093

Коментарі
#1 | maryana April 19 2012 19:30:35
...дуже цікаві роздуми автора. А щодо нічних чувань, то, на мою думку, той хто не прийшов - багато втратив. Багато дізналася про справжнього велета нашої церкви - патріарха Йосифа Сліпого. Також усі присутні мали можливість переглянути виставу "Через хрест до воскресіння" за участю членів та симпатиків організації "Українська молодь - Христові". Було захоплююче, цікаво і повчально.
#2 | fgjkghjkdfph April 20 2012 10:09:35
Дякую авторці за хорошу статтю!
#3 | veneamin1984 April 30 2012 15:24:08
#4 | veneamin1984 April 30 2012 21:01:20
#5 | veneamin1984 May 02 2012 12:57:32
#6 | veneamin1984 May 03 2012 00:30:44
#7 | lunke May 24 2012 06:22:41
details defining each and each chip wedding dresses .My remove favorites, this week by least brial gowns , are the Streamer robe (shown above, second from right, with beaded belt) and the vintageinspired long sleeve Noelle gown (no shown cheap prom dresses .) In true J.Crew manner prom dresses , looks were merged and matched in ways namely even the maximum avant garde bride wouldn;t anticipate.I adore the pairing of J.Crew;s signature utility vest with the long white marrying robe.Speaking of vests Special Occasions Dresses , I may must forsake my bolero obsession in like or J.Crew lace wedding gowns ;s Mongolian lamb vest (shown above, at left in pale pink. prom dresses ) Meanwhile, the accessories are nearly too many to take in in a hurry.Couture costume jeweler Miriam Haskell has crafted dozens of pieces for J.Crew;s exclusive collection which approximate a mix ofA kin resemble heirlooms and sunken treasure.The best portion about the collection is that each piece will look equitable as stunning
Додати коментар
Будь ласка, увійдіть на сайт під власним логіном для додавання коментарів
Рейтинги
Рейтинг доступний лише для користувачів.

Будь ласка, увійдіть під власним логіном або зареєструйтеся для голосування.

Чудово! Чудово! 100% [1 Голос]
Добре Добре 0% [Немає голосів]
Нормально Нормально 0% [Немає голосів]
Задовільно Задовільно 0% [Немає голосів]
Погано Погано 0% [Немає голосів]
Авторизація
Логін

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
- Управа 2011-2012
- Управа 2010-2011
- «УМХ»івці батьки та діти зустрілися на родинній вечірці від «УМХ»
- Політична комунікація як елемент демократії
- День пам’яті та примирення – найкращий спосіб вшанування жертв
Календар УМХ
Facebook
Опитування
Чи виконує організація УМХ свої цілі

Так. Повністю!!
Так. Повністю!!
20% [1 Голос]

Так. Але можна багато що покращити.
Так. Але можна багато що покращити.
20% [1 Голос]

Не дуже. Але є надія на краще.
Не дуже. Але є надія на краще.
60% [3 Голосів]

На жаль, ні ...
На жаль, ні ...
0% [0 Голосів]

Голосів: 5
Для участі в опитуваннях Ви повинні увійти або зареєструватися
Розпочато: 08/04/2009 16:28
Завершено: 29/11/2010 21:21
INSERT command denied to user '244432_phpfusion'@'185.176.43.51' for table 'fusion_online'
Зараз на сайті
- Гостей: 0

- Користувачів: 0

- Всього користувачів: 36,920
- Новий користувач: excomudhhoki
Завантажено за 0.13 сек. 1,205,553 унікальних відвідувачів