Огляд найцікавіших новин липня

Марія Матіос з «Нацією» дебютувала в Європі

Днями у польському місті Жешові відбулися гастролі Івано-Франківського обласного академічного театру імені Івана Франка із виставою «Нація». Успіх, із яким пройшла вистава, вкотре засвідчив, що для мистецтва не існує ані мовних, ані ментальних кордонів. Адже спектакль апелює, у першу чергу, до загальнолюдських універсальних, а тому зрозумілих усім, категорій: життя чи смерті, болі чи спокути, кохання чи ненависті, жорстокості чи милосердя... І як повсякчас не втомлюється повторювати письменниця Марія Матіос: «Людське в людині не залежить, ані від історичних, ані від соціальних обставин, ані від ідеології, а лише від виховання людини та Бога в її душі».

За матеріалами  УНІАН.

http://culture.unian.net/ukr/detail/191727

 «Міграція ставить перед нами виклик – вийти зі своєї землі», – єрм. Юстин Бойко

Юстин Бойко, єромонах студійського уставу, на практичному семінарі з місійного служіння для семінаристів УГКЦ, котрий відбувся у кінці червня 2011р. у Львівській духовній семінарії Святого Духа, розповів про  душпастирювання над вірними українцями-іммігрантами та емігрантами, а також про потреби, які виникають у питаннях інтеграції, інкультурації, різних специфічних реалій, пов’язаних з цим, знанні нашої Церкви та про те, як наша Церква там діє.

Еміграція сьогодні – це, по суті, приречення Європи. Напевно за тим стоїть Божий промисел, що за кордон українці потрапляють для того, щоб обличчя Європи не стало надто світським, щоби воно зберегло свої духовні, прохристиянські коріння.

«На мою думку, у здобуванні досвіду ми обігнали багато інших помісних Церков в Європі. Завдяки о. Василю Поточняку, в Італії розпочалося душпастирство наших мігрантів, і це було приватною ініціативою священика, яка з часом набрала певного розвитку і певної форми. Якщо є священик, який має ініціативу, – буде праця, якщо немає ініціативи – не буде праці.

Отець Юстин вважає, що їдучи за кордон ми повинні знати ким ми є, яка наша місія, а такожповинна відчуватись потреба ідентичноті своєї Церкви, свого обряду, своєї традиції, історії. Таким чином ми зможемо тверезо пізнати і оцінити інші традиції. Однак, буває, що ситуація є іншою: все «дуже трагічно закінчується тоді, коли наші люди, ідучи туди і не знаючи, ким вони є, переймають будь-які культури, тільки не своє».

Також о. Юстин зазначив, що італійці мають структуру під назвою «Мігрантес», у якій є національний італійський координатор, котрий відповідає за етнічні спільноти, в тому числі за українців. Вони вирішили організувати це так: з-посеред представників духовенства якоїсь нації вибирають пасторального координатора, якщо він думає про людей і священиків, то буде розвивати сітку душпастирства. Душпастирі на власному рівні мають проявляти ініціативність співпраці з Римо-Католицькою єрархією, з  місцевою спільнотою, тобто інтегруватися. Наш душпастир, котрий виїжджає, має вивчити мову, традицію, культуру – тоді стає повноправним членом дискусії щодо того, яким повинно бути місто, в якому він зупинився, село, чи країна. Без цього ми приречені на загибель», - вважає о. Юстин

Інтеграція є процесом, який закликає до пізнання і входження в іншу культуру, привносячи в туди свою ідентичність. Іншим процесом є  асиміляція, яка передбачає прийняття ознак чужої культури, затрачуючи свої. Перше є дуже позитивним явищем, друге – негативним, як на суспільному рівні, так і на церковному.

За матеріалами Католицького оглядача

http://catholicnews.org.ua/%C2%ABmigratsiya-stavit-pered-nami-viklik-%E2%80%93-viiti-zi-svoyeyi-zeml#point

 В Україні можуть створити спеціальні турфірми для організації релігійних подорожей

Депутат сергій терещук розробив проект закону України "Про паломництво",

Основне нововведення, яке пропонує на законодавчому рівні закріпити пан Терещук, передбачає створення спеціальних туристичних операторів, які будуть займатися суто організацією релігійних подорожей. Щоб відкрити подібне агентство, його статутний капітал повинен складати не менше 20 тис. євро в разі, якщо агентство буде організовувати поїздки за кордон, і 10 тис. євро, якщо паломництво буде проводитися в межах України. Ці суми необхідні для компенсацій паломникам їхніх витрат на подорож у разі непередбачених ситуацій: скасування поїздки, відсутності місць у готелі тощо. Крім того, закон передбачає обов'язкові страхування паломників і укладення договору між туристичною фірмою і мандрівником, в якому повинні бути вказані всі реквізити обох сторін.

За матеріалами Католицького оглядача

http://catholicnews.org.ua/v-ukrayini-mozhut-stvoriti-spetsialni-turfirmi-dlya-organiza#point

 Вага гріхів

Як можемо відрізнити важкий гріх від легкого (щоденного)? І важкий, і легкий гріх – це завжди зло. Важкий гріх (смертельний) – це такий вчинок (поганий), через який людина:1) свідомо, 2) добровільно, 3) у серйозній справі – порушує Божий закон (тобто, чинить зло).

Гріх називаємо важким, якщо всі три з вищеназваних умов були присутні одночасно (а не, наприклад, лише дві з них).

Отже, по-перше – серйозність справи. Тут важливу роль (важкість матерії) відіграють Божі Заповіді. Про це говорить Катехизм Католицької Церкви (1858)

По-друге, важкий гріх може вчинити той, хто знає, що робить зле (свідомість). При цьому треба усвідомлювати дві справи: а) що щось робиться (а не що це відбувається крізь сон) і б) того, що те, що робиться – погано.

І по-третє, щоб могти назвати гріх смертельним, він має бути людським вчинком, який народжується з вільного вибору. Зовнішній або внутрішній примус зменшують моральну відповідальність.

І насамкінець слід додати, що і важкий гріх, і легкий – це зло. Йдеться тільки про оцінку його величини. Ніколи не слід легковажити легких гріхів. Вони присипляють сумління і часто призводять до серйознішого зла. Розрізнення на важкі та легкі гріхи важливе лише з точки зору можливості приступити до Господнього Столу.

За матеріалами католицького часопису  «Credo“.

http://www.credo-ua.org/2011/02/40223

 

Як уникнути байдужості?

1. Небезпечність байдужості

У великій небезпеці перебувають ті душі, які не переймаються повсякденними гріхами і таким чином примиряються з духовною холодністю, не думаючи навіть про те, щоб визволитися з цього. Тут не йде мова про повсякденні гріхи, які поповнюємо через звичайну людську слабість, тобто такі як: непотрібні слова, різні внутрішні хвилювання тощо, тут мовиться про ті щоденні гріхи, які поповнюємо цілком добровільно, особливо, коли їх повторюємо.

Св. Тереза з Авіля записала: «Нехай Господь Бог охоронить нас від гріха, від якого ми втратимо уважність». А отець Альварес говорив: «Ті незначні сварки, вияви неприязні, надмірна цікавість, вияви нетерпеливості, брак стриманості не вбивають душі, однак роблять її такою слабкою, що як трапиться якась важка спокуса, вона не матиме сили, щоб їй протистояти й очевидно впаде». Отож повсякденні гріхи, з однієї сторони, ослабляють душу, а з другої, позбавляють її Божої помочі, адже Бог є скупим для тих, хто не є щедрим у ставленні до Нього. «Хто скупо сіє, скупо буде жати» (2 Кор. 9, 6). Цих гріхів насамперед повинна боятися душа, яка отримала особливі ласки від Бога. Отож найбільше повинна боятися їх тоді, коли приймають різкі форми, як під час приступів амбіцій, жадності, неприязні чи невпорядкованого почуття, спричиненого якоюсь особою. Душам, які перебувають під впливом таких пристрастей, нерідко здається те, що й азартним гравцям, які, зазнавши багато поразок, урешті промовляють: «Ставлю все», – і втрачають усе, що ще мали. Бідною є душа, яка перебуває під впливом якоїсь земної пристрасті, бо пристрасть нас засліплює і не дозволяє досягти того, що насправді чинимо.

Отож перейдімо до практичних роздумів, щодо того, що ми повинні чинити, щоби визволитися з нещасного стану духовної байдужості.

2. Як боротися з байдужістю?

Потрібно, по-перше, мати тверде прагнення звільнитися від цього стану. Добре прагнення приносить полегшення в праці й дає силу, щоб йти вперед. Будьмо твердо переконані в тому, що хто на шляху до Господа не просувається вперед, той завжди відступає, а безперервно відступаючи, врешті впаде у прірву.

По-друге, стараймося пізнати, яка вада є в нас найголовнішою й атакує несподівано: гнів, амбіції, невпорядковані почуття до осіб або речей. Тверда, рішуча воля, з Божою допомогою, може подолати все.

По-третє, слід усунути нагоду до такого типу гріхів, у протилежному випадку всі наші постанови завершаться нічим.

І врешті, по-четверте, не слід довіряти своїм силам, а безперервно молитися до Бога з довірою, щоби допомагав нам у небезпеках і звільнив від тих спокус, під впливом яких ми б могли поповнити гріх. Тут, власне, йдеться, про відому молитву: «І не введи нас у спокусу»(Лк. 4, 9). Це є обітниця Бога, яку Він не може не виконати. Тому завжди потрібно молитися, молитися завжди. Я безперервно повторюватиму, що потрібно молитися, потрібно завжди молитися: «Боже мій, допоможи мені, поспіши мені на допомогу».

За матеріалами католицького часопису  «Credo“.

http://www.credo-ua.org/2011/01/38836

Життя як покликання

То ж для чого живе людина, що це таке, — «життя», і звідки воно береться?... Бог покликав людину до життя, тобто покликав від «небуття» до «буття», вдихнувши в Адама віддих життя, Бог покликав його до участі у житті, яким жив сам Бог. Отже, наше життя — це дар нам від Бога, це запрошення до участі у Божому житті, це покликання жити «повнотою життя», про яку пригадує нам Христос.

Сучасна людина дуже часто проживає своє життя без усвідомлення свого покликання і відповідальності за його реалізацію. справа тут зовсім не в тому, що сучасна людина не покликана Богом, а радше в тому, що вона живе своє життя так, неначе б воно жодним чином не було пов’язане із Творцем. Надмірний індивідуалізм, антропоцентризм, що межує з егоцентризмом, сприяють тому, що людина ставить у центр свого буття не зв’язок із Творцем, але радше свої потреби, свої амбіції, свої плани тощо.

трудність в реалізації покликання - подолати, найперше, власний егоїзм, власні бажання, власні задуми щодо свого життя і довіритись Богові, прийнявши це запрошення.

Сучасна людина боїться бути слабкою, бути «іншою», не такою, як решта, тому завжди старається забезпечувати собі силу і владу, підлаштовуватись до певних умов, і це також відбилося на виборі життєвого шляху молодих людей: вони вибирають дуже часто не своє покликання, а те, що може принести силу, владу, матеріальне забезпечення.

кожне покликання має конкретне завдання і конкретну ціль: принести відповідні плоди.

Важливим плодом реалізації покликання всіх і кожного є також прагнення до єдності. Покора, лагідність, терпеливість, взаємне приймання одне одного у любові, — необхідні елементи для того, щоби зростати в єдності, яка, своєю чергою, є також об’єднавчим діянням Святого Духа в кожному і у всіх на усіх рівнях: особистому, церковному і на рівні спільноти.

Покликання не є чимось статичним, незмінним, що ми здобули раз і назавжди! Покликання — безперервний ланцюг, складений послідовно з Божих запрошень і людських відповідей. Це ціле життя, прожите в безперервному спілкуванні з Богом і сповненні Божої волі. о.Мартин Хабурський, ЧСВВ, 

За матеріалами католицького часопису  «Credo“.

http://www.credo-ua.org/2011/01/38661

 Телефонний довідник християнина

Прочитай цей список і подзвони туди, куди тобі потрібно:

При появі втоми телефонуй Матвія 11,28-30.

При появі хвилювання телефонуй Матвія 6,25-34.

При появі депресії телефонуй Псалом 27.

При появі гордості і надмірної самовпевненості телефонуй Псалом 19.

При появі гіркоти телефонуй І Коринтянам 13.

При появі незадоволення життям телефонуй Колосянам 3,12-17.

При появі нерозуміння християнства телефонуй ІІ Коринтянам 5,15-19.

При появі невпевненості телефонуй Римлянам 8,1-30.

При появі самотності телефонуй Псалом 139.

При появі небезпеки телефонуй Псалом 91, Псалом 121, Псалом 3.

При появі смутку телефонуй Івана 14.

При появі пригніченості телефонуй Римлянам 8,31-39, Псалом 70.

При появі гріхів телефонуй Псалом 50.

При появі сумнівів телефонуй Євреям 11.

При появі страху телефонуй Псалом 23.

При появі страху вночі телефонуй Псалом 4,9.

При появі егоїзму телефонуй Псалом 68.

У випадку розладу на роботі телефонуй Псалом 126.

Під час подорожі телефонуй Псалом 121.

При зустрічі із озлобленістю телефонуй Івана 15.

При бажанні приносити добрі плоди телефонуй Івана 15.

При невпевненості в людях телефонуй І Коринтянам 13.

При потребі підбадьорення телефонуй Ісуса Навина 1, 5-9.

При потребі милосердя телефонуй Римлянам 12.

При зраді телефонуй Псалом 26.

Для захисту від ворогів телефонуй Псалом 35.

У хворобі телефонуй Псалом 39.

При порожньому гаманці телефонуй Псалом 26.

Увага!

Всі номери набираються без коду і допомоги оператора.
Усі лінії зв’язку з небом працюють без вихідних і відкриті 24 години на добу.
Якщо, все ж таки, захочете зв’язатись безпосередньо з Оператором, дзвоніть Єремія 33, 3. Скріплюйте вашу віру!


За матеріалами католицького часопису  «Credo“.

http://www.credo-ua.org/2010/09/33219

Декалог інтернет-користувача

Декалог написано на основі трьох документів Католицької Церкви про Інтернет: Послання Йоана Павла ІІ «Інтернет – новий форум проголошення Євангелії» та двох опрацювань Папської Ради зі справ Медіа «Церква та Інтернет» і «Етика в Інтернеті».

1.Нехай комп'ютер не буде для тебе ідолом.

2. Усвідомлюй, навіщо ти за нього сідаєш.

3. Пам'ятай, що за дверима Інтернету - не лише хороше.

4. Стеж за тим, що робить твоя дитина; розширюй свої знання.

5. Не вбивай часу і талантів перед комп'ютером.

6. Не нехтуй небезпеками, які несе мережа.

7. Ні - піратству і хакерам.

8. Дотримуйся принципу обмеженої довіри при інтернет-контактах.

9. Не забувай робити добро за допомогою мережі.

10. Не замінюй друзів комп'ютером.

За матеріалами католицького часопису  «Credo“.

http://www.credo-ua.org/2010/10/34912

Підготувала Оксана Шуберт

Коментарі
#1 | lunke May 24 2012 06:05:42
ingenuity Special Occasions Dresses . short Prom Dresses Fortitude is really a prerequisite for attaining greatness and talent nevertheless ideal is nonetheless incomplete if it lacks the determined will to withstand all odds.Michael Buble represents the uncommon genre of artists who;ve been in a position to retain their ingenuity and exceptional capability within the face of disappointing circumstances.Each time circumstances that hinder growth are available in the way this unique class of people although crestfallen discover a method to stand powerful and brave the disappointment brial gowns prom dresses .Born in September, 1975 in Burnaby, cheap prom dresses Canada Michael Buble singer, songwriter lace wedding gowns mother of the bride gowns , actor along with a pianist had nearly abandoned his dream.Had it not been for the capability to fight on armed having a tiny glimmer of hope the globe would have by no means heard the extraordinary melody of
Додати коментар
Будь ласка, увійдіть на сайт під власним логіном для додавання коментарів
Рейтинги
Рейтинг доступний лише для користувачів.

Будь ласка, увійдіть під власним логіном або зареєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
Авторизація
Логін

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
- Управа 2011-2012
- Управа 2010-2011
- «УМХ»івці батьки та діти зустрілися на родинній вечірці від «УМХ»
- Політична комунікація як елемент демократії
- День пам’яті та примирення – найкращий спосіб вшанування жертв
Календар УМХ
Facebook
Опитування
Чи виконує організація УМХ свої цілі

Так. Повністю!!
Так. Повністю!!
20% [1 Голос]

Так. Але можна багато що покращити.
Так. Але можна багато що покращити.
20% [1 Голос]

Не дуже. Але є надія на краще.
Не дуже. Але є надія на краще.
60% [3 Голосів]

На жаль, ні ...
На жаль, ні ...
0% [0 Голосів]

Голосів: 5
Для участі в опитуваннях Ви повинні увійти або зареєструватися
Розпочато: 08/04/2009 16:28
Завершено: 29/11/2010 21:21
INSERT command denied to user '244432_phpfusion'@'185.176.43.51' for table 'fusion_online'
Зараз на сайті
- Гостей: 0

- Користувачів: 0

- Всього користувачів: 36,920
- Новий користувач: excomudhhoki
Завантажено за 0.14 сек. 1,205,575 унікальних відвідувачів