Місійна рідзвяна поїздка...

 news: vertep2010.jpgЗакінчилася різдвяна місійна поїздка організації «Українська молодь – Христові» до Черкас. Кожен учасник нашого вертепу обовязково привіз до Львова свої враження. Але знайшлися й такі люди, що виявили бажання навіть написати про поїздку. Тому читаймо їхні твори та розмірковуймо над Містерією Різдва ще раз…

 


Різдвяна коляда

 «Тешуть теслі з срібла сани,

стелиться сніжиста путь,

на тих санях в синь незнану

Дитя Боже повезуть…»

Б.-І. Антонич

 

Феєрія духу, що опановує людину в очікуванні народження Христа і відчуття блаженства душі, що тягнеться в післяріздвяний період. Історія, що не залишає байдужості, зневіри та страху. Дитя в яслах, яке пробуджує любов і смирення в кожному серці.

Багато років поспіль «Українська молодь – Христові» переживає народження Божого Сина по-родинному згуртовано та активно. Вертепування, як важливий атрибут різдвяного часу, дає можливість перевтілитися, налаштуватися на інше світовідчуття і, насамперед, спробувати донести людям радість народження Спасителя.

Вертеп – це не лише декілька дійових осіб, які ведуть римовані чи прозові діалоги, колядують, динамічно перебігають від хати до хати в пошуках винагороди. Це більше, ніж костюмоване дійство. Це спонука наблизитися до істини і прийняти її без пошуків причин та зайвих питань. Це містерія, така проникна і зрозуміла, захоплююча і тривожна, як і сама вістка.

Вертепування у Львові – завжди впевнено та легко, вільно й щоразу по-новому емоційно, з насолодою.

Вертепування в Черкасах – надривно емоційне і водночас зосереджене, ненав’язливе, концентроване, з поставленою метою і завданнями.

Можна шукати ще безліч протиставлень і порівнянь перебігу самого дійства, позитивні і негативні моменти, але, передусім – людське сприйняття. Черкаси долучилися до львівської коляди, перейняли естафету, а вогники любові та добра, що спалахнули в зіницях кількох людей, розгоряться яскравіше, збільшуючи кількість небайдужих та тих, хто потребує Христа.

 

Оксана Андрійчук

 

 

Черкаси – прекрасне та славетне місто

 Це так тому, що в ньому живуть прекрасні та славетні люди.

Наша місійна поїздка пройшла на Славу Божу. Навіть незважаючи на важку дорогу, після якої ми були надзвичайно втомлені, ми знайшли в собі ще трішки сили для прогулянки цим містом.

В час екскурсії ми любувалися чудовими краєвидами: Проспект Свободи, Дніпро, «Музей однієї книги», пам’ятники, магазини, …, цвинтар. І після виснажливої екскурсії ми пішли працювати. А вже згодом нарешті всі заповзялися виконувати мрію цілісінького дня – сон.

Недільний день розпочався з Божественної Літургії, яку відслужив о. Юліан Шеремета. Згодом усі ми, «люди подорожні», пішли в кафе «Доміно» на чудовий обід. Всього було так багато, що їжі залишилось «декілька кошів».

Добре попоївши та зібравшись на дусі, ми попрямували до прекрасної та славної в м. Черкаси, філармонії. Гадаю, виснажлива репетиція та хвилювання були зайвими, адже ми стали тепер знаними і в славетному місті Черкаси. J

Наступним етапом були гулянки на вулиці біля ялинки, частування гарячим вином та колядування біля вогнища.

За весь період перебування в Черкасах я була вражена щирістю та відкритістю мешканців, а також чудовим краєвидом Дніпра.

За зовсім короткий термін місто стало для мене рідним.

Хоч найпрекраснішим та найславетнішим містом для мене є рідне місто Львів.

 

Наталя Колодій

 

 

Колядування в Черкасах

«Коляд, коляд, коляда у Черкаси завіта,

Щоб Народжене Дитя днесь прославила земля.

Люди, люди, веселіться, бо Христос нам Народився!

Колядуйте, величайте, Бога нашого вітайте!»

 

Дорога довга перед нами…

Саме такою була думка, коли ми їхали в Черкаси. І це не дивно, тому що їхати нам «прогнозували» годин дванадцять-п’ятнадцять. Але це зовсім не лякало нас, адже в автобусі зібралася досить цікава співоча компанія: «Українська молодь – Христові», хор «SOLI DEO», хор національної та духовної пісні «ВІРЛИ» (храму Пресвятої Євхаристії), фольк-гурт «Марвінок» та Марта Стефура, учасниця автентичного гурту «ДоСхідСонця». Тому дорога у нас була хоч і довгою, проте мелодійною.

Не доїжджаючи до міста, починаєш закохуватися в саму місцевість. Цей довгий міст, довкола лід, якому, здається, немає кінця-краю і під яким ховається Кременчуцьке водосховище, чи, як місцеві люди кажуть – Черкаське море. Це така краса, коли бачиш наскільки твоя країна мальовнича. Відразу ж згадуються Шевченкові слова. І це не даремно, тому що Він народжений у цих краях.

Нарешті ми приїхали. Дуже здивувало, що обласний центр є красивим і водночас спокійним. Звертаю увагу на широкі дороги і малу кількість машин, що робить місто таким затишним. Було приємно, коли нас зустріли, ми почувалися дійсно, як вдома. Люди – гостині, привітні. Особливо ми це зауважили на черкаському різдвяному ярмарку, коли купували гостинці нашим рідним. Ми побачили, що основною метою продавців було не заробляння грошей, а увага до гостей.

Дуже сподобалася екскурсія містом. Чудовий краєвид можна побачити з Пагорба Слави – Долину Троянд, Дніпро, міст, через який ми проїжджали , а по тому боці ріки – Полтавські землі. Ми дізналися, що місто Черкаси в перекладі означає «місто орлів». Орлів насправді ми тут не побачили, адже словом «орли» називали молодих солдатів-бійців, які боролися за Батьківщину. Вразив той факт, що в 60-ті роки минулого століття місто було майже повністю зруйноване, тому його архітектура є досить молодою.

«Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину» – це славнозвісні слова Василя Симоненка. Тут, у Черкасах він працював і провів значну частину свого життя, тут і був похований. Від нашого екскурсовода ми багато дізналися про нього, його сім’ю та про те, як тодішня влада йому «допомагала». До речі, у затишному сквері, біля Палацу одружень, минулого року було встановлено пам’ятник цьому відомому поету.

Про славне місто Черкаси можна багато писати, так само як і про «Різдвяну Коляду», яку вперше було організовано в цьому місті. Місцем проведення фестивалю була Черкаська обласна філармонія та площа біля Податкової адміністрації. Учасниками фестивалю були 10 колективів: чотири зі Львова та шість із Черкас. А «Українська молодь – Христові» презентувала вертеп.

…Зал філармонії був переповнений, панувала дуже радісна та святкова атмосфера. І це не дивно, адже людям доносилася Добра Новина – народження Ісусика. Спілкуючись із черкасцями, ми дізналися, що в них не колядують, що нас досить здивувало. Або, як один чоловік казав, що колядують лише на Йордан, і то не у всіх родинах. А деякі люди взагалі не знають, що таке колядки, але ми впевнені, що після цього фестивалю у багатьох людських серцях відродиться любов до колядки.

Назавжди нам запам’ятається танок навколо ватри із народними співами, а також щирі посмішки людей. Незабутнім є те, що коли ми прямували до автобуса? до нас підходили черкаcці і дякували за коляду та вертеп.

А ми хочемо подякувати отцю Юліану Шереметі, який захотів показати радість і велич свята Різдва Христового і барвистість коляди. Адже це не просто пісні, а пісні прослави Господа.

 

Христос Раждається!

Славімо Його! 

 Надя і Руся Охріменко

Коментарі
#1 | lunke May 24 2012 05:58:18
Cloverleaf .п»їYou are the most Gorgeous bride in the free online games for girlsDesign Wedding Dress by nimboo Hey, brial gowns ladies, do you envision probably the most stunning moment for any girls? Yes, you;re correct, that is the time you location on your wedding ceremony gown and get marriage using the boy you truly like truly a lot. prom dresses Within the games for ladies, Bridal Gowns all this points will grow to be accurate. cheap prom dresses You will find all of the points which you need to put on inside your wedding ceremony mother of the bride gowns .Just for wedding ceremony dress, you will find a lot more than ten kinds of fashion.From fairly princess skirt to gorgeous model like night gown.I believe there ought to be a single kind which you like extremely greatest.Now wedding dresses , make total use of your aesthetic feeling and style a fit of greatest wedding dress your self.Within the totally free on line games for ladies at extremely initial Bridal Gowns , suppose you;re a lovely girl, so you select a pink
#2 | luna September 28 2012 11:44:52
mood, personality as well as humor could be conveyed with dcor.This cozy Carmel barn wedding is really a combo of each excellent wedding style and killer decorative taste. leather jackets A A barn, prom dresses Mexicaninspired art and chandeliers have no actual company becoming within the exact same venue but low and behold, the result of that mixture is some thing magical.A Throw in some eyecatching tall centerpieces and you have got your self some extremely chic ambiance that cannot be duplicated.A Seeing this wedding via photographer Lisa Lefkowitz;s lens is an absolute treat.For much more, click correct here.xoxo Chantale from La Belle Bride From Lisa Lefkowitz: Kyle and his loved ones had enjoyed years of holidays and loved ones gatherings on the Preserve, and following he proposed to Jen in his preferred redwood grove on the property, they
Додати коментар
Будь ласка, увійдіть на сайт під власним логіном для додавання коментарів
Рейтинги
Рейтинг доступний лише для користувачів.

Будь ласка, увійдіть під власним логіном або зареєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
Авторизація
Логін

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
- Управа 2011-2012
- Управа 2010-2011
- «УМХ»івці батьки та діти зустрілися на родинній вечірці від «УМХ»
- Політична комунікація як елемент демократії
- День пам’яті та примирення – найкращий спосіб вшанування жертв
Календар УМХ
Facebook
Опитування
Чи виконує організація УМХ свої цілі

Так. Повністю!!
Так. Повністю!!
20% [1 Голос]

Так. Але можна багато що покращити.
Так. Але можна багато що покращити.
20% [1 Голос]

Не дуже. Але є надія на краще.
Не дуже. Але є надія на краще.
60% [3 Голосів]

На жаль, ні ...
На жаль, ні ...
0% [0 Голосів]

Голосів: 5
Для участі в опитуваннях Ви повинні увійти або зареєструватися
Розпочато: 08/04/2009 16:28
Завершено: 29/11/2010 21:21
INSERT command denied to user '244432_phpfusion'@'185.176.43.51' for table 'fusion_online'
Зараз на сайті
- Гостей: 0

- Користувачів: 0

- Всього користувачів: 36,920
- Новий користувач: excomudhhoki
Завантажено за 0.12 сек. 1,206,804 унікальних відвідувачів