Смак перемоги. Вечір історичних реалій

Смак перемоги. Вечір історичних реалій

Другий день перебування “умхівських говерлянтів” на сарепті втихомирив гірські пристрасті, а захід сонця сфокусував погляд на страшних сторінках історії. Фільм режисера Фолькера Шлендорфа “Дев’ятий день” оповідає про виживання, чи то існування, люксембурзьких католицьких священиків у концтаборі Дахау. Мимоволі пригадався Аушвіц-Біркенау (один з найбільших нацистських концтаборів 1940-1945 рр.), де ґрунт і стіни просякнуті наскрізь атмосферою загальної катастрофи людської гідності, де приміщення перетворилось у музей з моторошними експонатами без секретів: тисячі окулярів, жмутки волосся, рештки посуду, одягу, смутні світлини з людськими постатями (купками костей, обтягнутих шкірою, і тлінною присутністю духу), документи… Порожнеча. Присутність страху. Збуджена уява. Розпорошена свідомість. Стрибок у небуття, до стану відсутності…

“Дахау. Там немає Бога” – репліка одного з героїв фільму, лаконічний опис місця доживання і смерті.

Анрі Кремер – люксембурзький священик-в’язень, головний герой фільму. Вдома на нього чекає сім’я – брат (посол у Парижі) та вагітна сестра. Гебхардт – керівник місцевого органу Гестапо,  “юда” у костюмі і краватці. На Анрі несподівано хлюпає свіжа вода з глека і з’являється шматок свіжого хліба на тарілці – він має право на маленьку відпустку на дев’ять днів для того, щоб переконати Люксембурзького єпископа співпрацювати з Націонал-соціалістичною робітничою партією Німеччини на чолі з А.Гітлером. Мета зрозуміла – зрада Церкві, відступ від принципів і догм християнського віросповідання на користь гітлерівських планів. Тут і загострюється внутрішній протест: зберегти ознаки людяності чи впасти ниць, обличчям у багнюку? Самопожертва чи самореалізація? Суперечності, як набридливі мухи, зненацька обсіли голову отця Анрі. Проте це миттєве. Пастору вдалося сказати “ні!” легкому майбутньому, ба більше, дійти до кінця і не піддатися спокусі. Сила волі, підживлювана постійною молитвою і вірою у Боже спасіння (“… віддайтесь молитві, відчуйте Св. Духа у собі” – єпископ Філіп.), рятує від занепаду і розкладу священичу свідомість: Анрі відмовляється від запропонованої братом лінії втечі, і залишається служити Богу, Церкві, зрештою, державі.

Недовіра і підозри канули у небуття: Анрі прийняли до скромної трапези засуджені концтабору. І причастилися вони Хлібом і Вином під звуки веселої німецької пісні. І очистилися серця їхні і помисли для спасіння душі.

В’язень №25639 уникнув смерті, тоді як 50% священиків загинули у концтаборі Дахау. І сльози котилися по щоках…солоні і гіркі.

Оксана Андрійчук, УМХ

Коментарі
#1 | terracina September 04 2012 16:46:37
Хотите зарабатывать сидя дома - смотреть эволюция борна.
Додати коментар
Будь ласка, увійдіть на сайт під власним логіном для додавання коментарів
Рейтинги
Рейтинг доступний лише для користувачів.

Будь ласка, увійдіть під власним логіном або зареєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
Авторизація
Логін

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
- Управа 2011-2012
- Управа 2010-2011
- «УМХ»івці батьки та діти зустрілися на родинній вечірці від «УМХ»
- Політична комунікація як елемент демократії
- День пам’яті та примирення – найкращий спосіб вшанування жертв
Календар УМХ
Facebook
Опитування
Чи виконує організація УМХ свої цілі

Так. Повністю!!
Так. Повністю!!
20% [1 Голос]

Так. Але можна багато що покращити.
Так. Але можна багато що покращити.
20% [1 Голос]

Не дуже. Але є надія на краще.
Не дуже. Але є надія на краще.
60% [3 Голосів]

На жаль, ні ...
На жаль, ні ...
0% [0 Голосів]

Голосів: 5
Для участі в опитуваннях Ви повинні увійти або зареєструватися
Розпочато: 08/04/2009 16:28
Завершено: 29/11/2010 21:21
INSERT command denied to user '244432_phpfusion'@'185.176.43.51' for table 'fusion_online'
Зараз на сайті
- Гостей: 0

- Користувачів: 0

- Всього користувачів: 36,920
- Новий користувач: excomudhhoki
Завантажено за 0.21 сек. 1,205,568 унікальних відвідувачів