"Ким я є на Голготі? ..… фарисеєм, а чи Марією або Симоном?"

Постреколекційні рефлексії

Ким я є на Голготі?

..… фарисеєм, а чи Марією або Симоном?

Інколи думаємо: Ісуса розіп’яли більш, ніж дві тисячі років тому. Мене там не було. Я б не кричав із фарисеями, не зрадив би, як Петро, не був би підкупний, як Юда. У моїй голові не вкладається: як можна було чинити так жорстоко та ганебно? - мислимо ми. Та як би не було це дивно, але історія повторюється. І мають рацію ті, що кажуть нам аналізувати події минулого, бо таким чином можна скласти план правильного шляху.

Тож ми неодноразово читали Євангеліє, були на Хресній дорозі, бачили фільм Мела Гібсона «Страсті Христові»… Одержували настанови, та проходив час… і ми падали, або ж взагалі забували про них. Чому? Ми  - люди, нам властиво помилятися? Так, ми мізерні у порівнянні з Господом. Проте маємо силу волі і можемо зробити більше, аніж думаємо. «Постав крапку!», - сказав духівник УМХ о. Олександр Чумаков на моє зізнання, що з деяких гріхів сповідаюся вкотре. Після цього ж розділового знака коми, а чи знака запитання не буває.

Ми вільні у виборі. «Та вседозволеність маємо розуміти тільки в одному ракурсі – Ісус помер за нас. Все відбувається під хрестом із Розп’ятим. І свій учинок християнин має робити, вдивляючись у обличчя Христа. Якщо я дивитимусь на це тіло у крові та лукаво сміятимуся, то перебуваю серед натовпу, який кричав: «… спаси себе самого, якщо ти Син Божий, зійди-но з хреста!» (Мт. 27, 40). Окремо ж стояла Богородиця, Марія Магдалина, Йоан. Своїм вибором ми ідентифікуємося з кимось із них», - говорив о. Олександр Чумаков на реколекціях УМХ. Кожного дня стоїмо на певному місці на Голготі й споглядаємо смерть Христа або ж обираємо Пасху, що у перекладі з єврейської означає «визволення».

У фільмі Мела Гібсона Ісус каже: «Моє Царство не в цьому світі». Християни прагнуть до Царства Божого, проте на землі можуть створити його відблиск. «Ми відповідальні за наявність Бога у собі та своєму середовищі. Невже відрікаєтесь так, як Адам в Едемі, перекладаючи на когось вину?», - запитав о. Олександр присутніх на реколекціях та навів аналогію. У 1946 році українців вивезли в концтабір. За декілька днів у глибокому Сибіру постала мала Україна, із сараю зробили затишну хатину. І якщо у нашому класі із тридцяти учнів було п’ять практикуючих християн, то маємо вибір: або вчинимоо так, як ті, що на засланні, або нас поглине це середовище. Проте відповідальні за наслідки - ми. І цим знову свідчимо, ким ми є на Голготі. Ось так щодня.

(c) Оксана Загакайло

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, увійдіть на сайт під власним логіном для додавання коментарів
Рейтинги
Рейтинг доступний лише для користувачів.

Будь ласка, увійдіть під власним логіном або зареєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
Авторизація
Логін

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
- Управа 2011-2012
- Управа 2010-2011
- «УМХ»івці батьки та діти зустрілися на родинній вечірці від «УМХ»
- Політична комунікація як елемент демократії
- День пам’яті та примирення – найкращий спосіб вшанування жертв
Календар УМХ
Facebook
Опитування
Чи виконує організація УМХ свої цілі

Так. Повністю!!
Так. Повністю!!
20% [1 Голос]

Так. Але можна багато що покращити.
Так. Але можна багато що покращити.
20% [1 Голос]

Не дуже. Але є надія на краще.
Не дуже. Але є надія на краще.
60% [3 Голосів]

На жаль, ні ...
На жаль, ні ...
0% [0 Голосів]

Голосів: 5
Для участі в опитуваннях Ви повинні увійти або зареєструватися
Розпочато: 08/04/2009 16:28
Завершено: 29/11/2010 21:21
INSERT command denied to user '244432_phpfusion'@'185.176.43.51' for table 'fusion_online'
Зараз на сайті
- Гостей: 0

- Користувачів: 0

- Всього користувачів: 36,920
- Новий користувач: excomudhhoki
Завантажено за 0.11 сек. 1,206,742 унікальних відвідувачів