«Крізь терни до зірок» під заступництвом Патріарха

157976 351284338235606_269988604_n    «Крізь терни до зірок» під заступництвом Патріарха

Господь дав нам не тільки Євангелія, а й людей, якінаслідували Слово Боже. Вони були Його ревними слугами та провідниками народу. Стали моральними авторитетами, прикладом. Споглядаючи їхнє життя, вірні черпають силу і натхнення. До таких постатей належить і Йосиф Сліпий. Україна і світ звертаються до Всевишнього з молитвами подяки за Патріарха.

Цього року відзначаємо 120 річницю від Дня народження кардинала. Зрозуміло, що вшановувати митрополита повинні не тільки у пам'ятні дні. Проте саме у цей час маємо велику нагоду більше пізнати постать Йосифа Сліпого. Адже відбуваються різноманітні заходи, присвячені цій події. Зокрема, 17 лютого 2012 р. Б. у львівському храмі Свв. Апп. Петра і Павла відкрили масштабну виставку. Також вийшли друком книги О. Германа «Князь Церкви», В. Сергійчука «Патріарх Йосиф Сліпий у документах радянських органів державної безпеки». Випустили й аудіо-диск для дітей. Тим паче, що 2012 рік проголошений Львівською обласною радою роком Йосифа Сліпого. Тож за сприяння влади представники «Української молоді - Христові» та інших організацій відвідали музейно-меморіальний комплекс у с. Заздрість Теребовлянського району Тернопільської області.

Саме у цій місцевості Бог подарував Іванові Коберницькому-Сліпому й Анастасії Дичковській восьму, передостанню дитину, а нам – провідника. Виховувався майбутній Патріарх у побожній заможній сім'ї. Як розповіла сестра Юстина, з рукописів Сліпого можна прочитати історію. Будучи малим, Йосиф важко занедужав. Лікарі уже не давали жодної надії на покращання здоров'я хлопця. Проте мати мала глибоку віру. А тому взяла дитину на руки та понесла до Зарваниці до ікони Богоматері. Після довгих щирих молитов сталося чудо. Згодом митрополит поїде до Рима та попросить рідних, щоб передали йому щось із Батьківщини. Він отримає ікону Зарваницької Божої Матері. Йосиф Сліпий скрізь брав її з собою. Зараз до святині можна приклонитися у каплиці, що у музеї села Заздрість.

До речі, музей, який будували з 1995 по 1998 рік – це виконання заповіту Патріарха, який просив викупити його родинне помешкання. А в ньому - ризи Йосифа Сліпого, передані з Рима, фотографії, які становлять історичну вартість як для Церкви, так і народу, книги із працями як самого Патріарха, так і про нього... Тут і довідуємося про походження прізвища "Сліпий". Згідно з архівними документами, давній предок митрополита був прихильником українського гетьмана. Польські поневолювачі випалили чи викололи йому очі. Тож він попросив своїх синів, щоб у пам'ять про цю жахливу подію взяли прізвище "Сліпі". Також у музейно-меморіальному комплексі є кімнати для проведення конференцій, ре колекцій, що дуже важливо. Адже як приємно та натхненно розмірковувати про своє життя, про духовність, коли твоя нога ступає по слідах цього Божого Слуги.

На території комплексу встановлений пам'ятник Патріарху, а також знаходиться хатина, у якій проживав Йосиф. Із меблів сім'ї митрополита залишився дерев'яний бамбетель. Багато старовинних експонатів поприносили селяни. Із господарської частини можна побачити возівню та криницю, з якої Йосиф пив воду.

Хто ж міг здогадуватися, що допитливий, старанний хлопець згодом стане науковцем, ректором Львівської Духовної Семінарії, Богословської Академії, засновником Українського Католицького Університету у Римі, митрополитом, кардиналом і Патріархом... Людиною, яка потім опише своє життя у заповіті: «Почало бути дійсністю те, що вмістив я у своєму пастирському гербі – «Пер аспера ад астра». Проте навіть після 18-річного заслання на 71-му році життя каже, що "Церква має відповідати на виклики часу" та продовжує працювати, щоб-таки дійти до зірок. На з'їзді II Ватиканського Собору висловив пропозицію піднести Київсько-Галицьку митрополію до гідності Патріархату.

Шкода, що моє покоління не мало можливості побачити Йосифа Сліпого та черпнути сили його духу. Проте цей дух присутній у с. Заздрість, книгах Патріарха. «А ти, Дорога Молоде, що є безпосереднім переємцем добродійств, носієм і виразником великих Божих ласк, помножуй свої таланти і вдесятеро і всотерн, щоби виростала ти міцною, кріпкою, сильною і святою та належно приготованою до великих змін...», - звертається Йосиф Сліпий і до мене. Або ж: «Чи не збудиш і ти, Дорогий Молодче і Дорога Дівчино, охоту і постанову якнайбільше уподібнитися до Христа».

Маємо й свідчення людей, які зустрічалися з Патріархом. Зокрема, з нами (члени ЛМГО "Українська молодь – Христові") до с. Заздрість їздив Голова Товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко. Він розповідав, що у 15-річному віці, будучи у концтаборах, мав змогу бачити Йосифа Сліпого: «Після розмови з ним я відчував легкість. Мені усе почало вдаватися. Він вселяв віру. Одного разу сказав мені: «Як тільки вийду на волю, допоможу й тобі».

Йосиф Сліпий – це той, хто своїм життям показав любов до Бога та народу. Незважаючи на тяжкий шлях, не здавався. Маємо потужний і правдивий приклад для наслідування. Тож потрібно йти до зірок.

(с) Оксана Загакайло

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, увійдіть на сайт під власним логіном для додавання коментарів
Рейтинги
Рейтинг доступний лише для користувачів.

Будь ласка, увійдіть під власним логіном або зареєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
Авторизація
Логін

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
- Управа 2011-2012
- Управа 2010-2011
- «УМХ»івці батьки та діти зустрілися на родинній вечірці від «УМХ»
- Політична комунікація як елемент демократії
- День пам’яті та примирення – найкращий спосіб вшанування жертв
Календар УМХ
Facebook
Опитування
Чи виконує організація УМХ свої цілі

Так. Повністю!!
Так. Повністю!!
20% [1 Голос]

Так. Але можна багато що покращити.
Так. Але можна багато що покращити.
20% [1 Голос]

Не дуже. Але є надія на краще.
Не дуже. Але є надія на краще.
60% [3 Голосів]

На жаль, ні ...
На жаль, ні ...
0% [0 Голосів]

Голосів: 5
Для участі в опитуваннях Ви повинні увійти або зареєструватися
Розпочато: 08/04/2009 16:28
Завершено: 29/11/2010 21:21
INSERT command denied to user '244432_phpfusion'@'185.176.43.51' for table 'fusion_online'
Зараз на сайті
- Гостей: 0

- Користувачів: 0

- Всього користувачів: 36,920
- Новий користувач: excomudhhoki
Завантажено за 0.11 сек. 1,205,567 унікальних відвідувачів