«Вечір Вольних Словиць»

«Вечір Вольних Словиць»

 

Та  так  хочеться  стежок  нових

Хай  навіть  йти  по  них  навпомацки…

(Андре Ільєн)

 

Різноманітні мистецькі та культурні зустрічі – мабуть, невід’ємна складова життя творчої молоді. Один з таких заходів – “Вечір Вольних Словиць” – відбувся 11 лютого 2012 р. Б., і зібрав у стінах осередку спільноти «Українська молодь – Христові» доволі різноманітну публіку: не лише молодь, а й людей поважного віку. Організатори події – МГО «Студентське братство Львівщини» та ЛМГО «Українська молодь – Христові».

«БЕЗ Ганебних Моральних Обрамлень» – саме під таким, доволі провокативним, гаслом проводився захід. Тут можу вас заспокоїти (хоча – хтозна, можливо, когось і розчарую) – нічого аморального чи епатажного не було! Натомість гості мали нагоду завдяки творчим пошукам учасників відчути дух молодості з її нескореністю, неординарністю, невтомними пошуками істини, зрештою, пошуком у цьому складному і неоднозначному світі власного «Я».

Головний ініціатор проведення заходу – Андре Ільєн (Львів, Воля Висоцька) – поет, музикант та модератор зустрічі. Про зародження ідеї заходу розповів співорганізатор вечора, в.о. Голови правління Студентського братства Львівщини Борис Пошивак: «До мене звернувся колишній член організації Андрій Ільїн (він же Андре Ільєн. – авт.), дуже креативна людина. У Жовкві він згуртував навколо себе багато творчих людей, от у нього і виникла ідея організувати таке мистецьке дійство».

Почався вечір (точніше, надвечір’я) з короткого «екскурсу в історію»: ведучий згадав про відомих осіб, які народилися цього дня, розповів, якими подіями з життя літературного, наукового, суспільного цей день увійшов в історію; згадав він і про нинішніх іменинників та міжнародні свята, які цього дня відзначають у світі.

Відтак дійство перейшло до літературної частини. Андре Ільєн зачитав публіці свої вірші. Враження від поетичних читань вдало доповнювала музика самого поета, а також Merdock’а Green’а (Перпіньян, Франція). Супроводжувала дійство демонстрація фотографій Богдана Гарбарука (Львів), фоторобіт та графічних експериментів того ж Merdock’а Green’а.

Під час перерви між поетичними читаннями гості переглянули фільм «Анти Шприц» – короткометражку Богдана Гадади (Воля Висоцька), такий собі фрагмент із життя наркодиллерів: з поліцією, «розбірками», втечею і погонею… Однак усе це зображено у такому комічному світлі, що протягом перегляду зал не раз вибухав веселим сміхом.

А «десертом» вечора став виступ молодого жовківського гурту «GamMa». Сильний, ефектний вокал харизматичної солісти Галини під акорди акустичної гітари (Максим) та бас-гітари (Микола) не залишив публіку байдужою: кожну виконану пісню супроводжували гучні оплески слухачів. Торкали “за живе” і тексти пісень, автором яких є вокалістка. За словами Галини, цей виступ став для гурту дебютним у Львові.

Власне, на цій ноті у нашій розповіді можна було би поставити крапку… стоп, а як же частування? І то не просто частування! Відомо ж, що студенти – народ, який ніколи не занудьгує! От і не дивно, що поїдання смачнючих тістечок та печива з чаєм супроводжувалося спочатку імпровізованою грою вже згадуваних жовківських музик, а потім і спільним виконанням найрізноманітніших пісень. Словом, нудно не було нікому!

Зрештою, думаю, найкраще атмосферу вечора передадуть враження присутніх – як глядачів, так і самих учасників.

О. Олександр, духівник УМХ:

– Вечір дуже сподобався! Я відчув такий недитячий драйв у виступах молоді, запал, енергію. Добре було би, якби такі молодіжні заходи проводилися ще.

Марта, УМХ:

– Мені дуже-дуже-дуже сподобався гурт «GamMa»! Було класно! Шкодую, що пропустила все решта, зокрема фільм(((

Галя, вокалістка гурту «GamMa»:

– Мені сподобалося. Дуже гарні вірші були, особливо у поєднанні зі слайд-шоу. А що мене найбільше вразило – це короткометражний фільм! Щодо нашого виступу – сьогодні було трошки мало людей, але це не так уже й погано, бо сприйняття публіки було позитивним, відчувалося, що слухачі захопились.

Андрій, УМХ:

– Було дуже красиво, особливо крута була поезія, дуже цікаво і неординарно. Сподобався також і виступ гурту «GamMa». Єдине що погано – мало! Всього лиш година – цей час пролетів надто швидко!

Борис, співорганізатор події, привселюдно подякував усім за хороший вечір:

– Хочу привітати Андрюху Ільїна! Як то кажуть, всьо було чьотко! Думаю, що це не останній вечір співпраці з Андрієм. Дякую всім, хто прийшов, людям, які це сприйняли. Також дякуємо дуже хорошій організації «Українська молодь – Христові», зокрема п. Роману, за надане приміщення. Думаємо, що такі заходи проводитимемо ще неодноразово і у ширших масштабах.

…і ЛМГО “Українська молодь – Христові” теж дякує всім учасникам за юність у серцях, за неординарність думок, за щирість, за небажання коритися світові, боротися зі злом і йти на компроміс зі совістю… і, попри  не завжди радісні тексти віршів та пісень, – за той промінь віри в добро і надії на краще майбутнє, який нам подарував цей вечір. Бо, як пише Андре Ільєн, «…скільки  б  не  було  бід Їх  на  щастя  змінить  світ».

(c) Катя Судин

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, увійдіть на сайт під власним логіном для додавання коментарів
Рейтинги
Рейтинг доступний лише для користувачів.

Будь ласка, увійдіть під власним логіном або зареєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
Авторизація
Логін

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
- Управа 2011-2012
- Управа 2010-2011
- «УМХ»івці батьки та діти зустрілися на родинній вечірці від «УМХ»
- Політична комунікація як елемент демократії
- День пам’яті та примирення – найкращий спосіб вшанування жертв
Календар УМХ
Facebook
Опитування
Чи виконує організація УМХ свої цілі

Так. Повністю!!
Так. Повністю!!
20% [1 Голос]

Так. Але можна багато що покращити.
Так. Але можна багато що покращити.
20% [1 Голос]

Не дуже. Але є надія на краще.
Не дуже. Але є надія на краще.
60% [3 Голосів]

На жаль, ні ...
На жаль, ні ...
0% [0 Голосів]

Голосів: 5
Для участі в опитуваннях Ви повинні увійти або зареєструватися
Розпочато: 08/04/2009 16:28
Завершено: 29/11/2010 21:21
INSERT command denied to user '244432_phpfusion'@'185.176.43.51' for table 'fusion_online'
Зараз на сайті
- Гостей: 0

- Користувачів: 0

- Всього користувачів: 36,920
- Новий користувач: excomudhhoki
Завантажено за 0.16 сек. 1,206,828 унікальних відвідувачів